5.8 C
New York
Saturday, April 25, 2026
spot_img

Najčitanije ove sedmice

Povezani postovi

Penzije u Federaciji BiH povećane za 11,1 posto

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na prvoj hitnoj sjednici nakon usvajanja Budžeta Federacije BiH za 2023. godinu donijela odluku o povećanju penzija u FBiH za 11,1 posto.

“Prije svega, ovom prilikom želim zahvaliti zastupnicima u Predstavničkom domu i delegatima u Domu naroda Federalnog parlamenta što su prepoznali važnost usvajanja federalnog budžeta za ovu godinu. Time su omogućili Vladi Federacije BiH da ispuni obećanje o povećanju penzija od 1. januara za 11,1 posto. Želim obavijestiti penzionere da smo upravo održali hitnu sjednicu Vlade Federacije, te donijeli potrebnu odluku kako bi januarske penzije, uvećane za 11,1 posto, bile isplaćene na vrijeme. Ovo je najveći pojedinačni rast penzija u Federaciji do sada. Raduje me da smo do ovog rješenja došli na vrijeme kako bismo našim penzionerima omogućili akontativnu isplatu. Danas im definitivno možemo i potvrditi da neće čekati”, potvrdio je premijer FBiH Fadil Novalić.

FENA

Podsjetimo, nakon najave o ovom povećanju anketirali smo i penzionere koji su nam kazali da je bolje išta nego ništa, ali da je moglo i bolje.

Popularni članci

error: Za preuzimanje sadržaja javite se redakciji portala!