Mještani Mehurića sinoć su pretrpjeli neočekivanu posjetu i znatnu štetu. U samom centru naselja, u neposrednoj blizini džamije, medvjed je tokom noći napao privatne posjede.
Prema informacijama koje javlja zabrinuta mještanka, na meti divlje životinje našla su se dva kokošinjca – njen i komšijski. Epilog ovog noćnog pohoda je preko 15 nestalih i stradalih koka, kao i uništeni objekti.
”Medo je bukvalno u samom centru napravio haos za jednu noć. Stradali su kokošinjci i kod mene i kod komšije”, prenosi mještanka čiji su objekti uništeni.
Fotografije sa lica mjesta jasno prikazuju razvaljene drvene konstrukcije, pokidanu zaštitnu mrežu i tragove provale koje je divljač ostavila iza sebe.





