5.8 C
New York
Saturday, April 25, 2026
spot_img

Najčitanije ove sedmice

Povezani postovi

Polusatni štrajk: GS TMT obustavio proizvodnju

Prema novoj cijeni, godišnji račun za struju bi iznosio preko milion maraka, poručuju iz GS tvornice mašina Novi Travnik.

Polusatni štrajk upozorenja zbog najavljenog povećanja cijena struje do 350 posto održan je i u GS tvornici mašina u Novom Travniku.

Račun ove firme za struju bi iznosio i preko milion maraka sa trostrukim povećanjem, što je kažu neodrživo i nedopustivo. Inače, kompaniji GS TMT d. o. o. mjesečna faktura za utrošak električne energije iznosi oko 60.000 KM.

Aktuelni ugovor sa EP BiH ističe krajem godine, a novi ugovor neće potpisati. Nadaju se kompromisu do kraja godine sa vlastima FBiH i EP, inače će biti dovedeni u stiuaciju u kojoj bi morali otpuštati radnike.

Ova firma zapošljava više od 400 radnika, a proizvode izvozi na tržište Zapadne Evrope.

Na polusatni štrajk su ih ranije pozvali iz Udruženja poslodavaca Federacije. U pozivu su naveli da federalne vlasti, i ostali ne reaguju na poskupljenja električne energije koja su u nekim segmentima dostigla povećanje i do 300 posto.

Popularni članci

error: Za preuzimanje sadržaja javite se redakciji portala!